Projekt "Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ"

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje s názvem Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ (reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/54.0030).

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje s názvem Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ (reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/54.0030). Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jedná se o pilotní projekt, který v nadregionálním rozsahu zkouší aplikovat zjednodušený model tzv. fiktivních firem, který se osvědčil na středních školách, na školy základní. Cílem projektu je seznámit žáky s problematikou podnikání, zvýšit jejich finanční gramotnost a schopnost aplikovat teoretické znalosti do praxe, ale také podpořit jejich měkké dovednosti – zejména schopnost prezentace a práce v týmu.

Na naší škole jsme založili 5 minipodniků (fiktivních firem).

Mgr. Sylva Zemánková
Mgr. Monika Abrtová

Žáci pod vedením Mgr. Sylvy Zemánkové a Mgr. Moniky Abrtové postupně projdou jednotlivými kroky, které žáky naučí např.: jaké dokumenty jsou potřeba k založení podniku, jak vybrat zaměstnance, jaké úkoly má personální nebo finanční oddělení, jak propagovat výrobky firmy, marketing firmy a další. Na konci celého projektu čeká žáky veletrh, kde budou muset ukázat, co se naučili a předvést svojí firmu před ostatními školami.

Projekt byl ukončen.

Datum vložení: 21. 7. 2022 11:49