Stonožka

Kam šlápne Stonožka, pomůže písnička, dopis sbormistrům

Milí sbormistři,

Stalo se vám už tohle? Plný sál lidí, velký potlesk za poslední písničkou, nadšení šikovní zpěváci před vámi, vše se povedlo…Ale něco vám přeci jen chybí. Vaše srdíčko plné lásky k hudbě i k dětem říká, že by to něco chtělo. Nedalo by se takovým koncertem udělat radost i jinak? Nedalo by se vybranými penízky pomoci nějaké dobré věci?

Mám pro vás nápad, velkou výzvu.

Znáte Stonožku, hnutí na vlastních nohou? Je to organizace, která už 25 let pomáhá dětem všelijakými dobročinnými akcemi a pořádá pro děti i spoustu soutěží. Po celé republice existují „stonožkové školy“, které se aktivně účastní všech výzev, které Stonožka vyhlásí. Každoročně se děti mohou účastnit velké výtvarné soutěže a vítězové v prosinci přebírají pěkné ceny z rukou kardinála v rámci slavnostní mše na Pražském hradě.

A právě Stonožka vyhlásila velkou dlouhodobou akci. Spolu s Fakultní nemocnicí v Plzni a  Západočeskou univerzitou v Plzni se pustili do boje s Crohnovou chorobou, zákeřnou nemocí, která trápí mnoho dětí a na kterou zatím není účinný lék. Pustili se do výzkumu a Stonožka spustila velkou výzvu, v níž oslovuje všechny organizace, aby se také zapojili.

Vznikl celorepublikový projekt Kam šlápne Stonožka, pomůže písnička.

A právě pro vás, milí sbormistři, se objevuje velká šance se také připojit. Uspořádejte během roku koncert nebo jakoukoli jinou kulturní akci v rámci tohoto projektu a výtěžek pošlete na konto Stonožky.

Ale aby to nebyla jen neorganizovaná „hurá akce“, má tento projekt i svá pravidla. Vůbec nejsou složitá. Ředitelkou celého projektu je Mgr.Hana Šlégrová, ředitelka ZŠ ulice Míru Rokycany a vedoucí čtyř pěveckých sborů. Na facebookových stránkách, na účtu Google+ (název je stejný jako projekt) a na stránkách Stonožky naleznete další informace a přihlašovací formulář. I ředitelka projektu vám na požádání pošle veškeré informace. Přihlašovací formulář poslouží k tomu, abychom moli zpamovat všechna místa, kde se všechny koncerty uskuteční a vytvořit tak na konci jakousi mapu se stopami Stonožky-písničky. Do konce prázdnin budou zprovozněny také webové stránky.

A pokud by se vám podařilo splnit přání ředitelky Stonožky, paní Běly Jensen, aby na koncertě zazněla hymna Stonožky, bylo by to úžasné. Hymnu si můžete stáhnout na webových stránkách Stonožky. Je to krásná píseň, která vás chytí za srdce a určitě zůstane ve vašem repertoáru nastálo.

Milí sbormistři, co vy na to? Pokusíme se silou našich hlasů a souzněním všech dobrých hudebních srdcí pomoci dobré věci? Podaří se nám všem splnit sen paní Běly Jensen a odevzdáme výzkumnému oddělení celý milion korun v co nejkratším čase?

My už jsme se do toho v Rokycanech a v Plzni pustili. V dubnu proběhl Jarní koncert, na kterém zpívaly sbory ŠUMíci mladší, ŠUMíci starší, ŠUM a Jiřičky a celý výtěžek jsme poslali Stonožce. Dokonce děti ze základní školy samy vymyslely, jak akci vylepšit. Na akci se prodávaly perníčky a z prodeje byly opět všechny finance odeslány do projektu. V červnu proběhl koncert sboru KOST v galerii Masné krámy v Plzni a Závěrečný koncert rokycanských sborů ŠUMíci a ŠUM a divadelních souborů. I odtud poputoval výtěžek na výzkum léčby Crohnovy choroby. A opět jsme akci vylepšili i jinak – prodávaly se fotografie přírody, které vytvořily žáci ze ZŠ ulice Míru v rámci kroužku. Celkově jsme do projektu poslali více než 12 000 Kč. A určitě jsme neskončili a těšíme se na další zajímavé akce, ze kterých chceme výtěžek posílat do projektu.

Snad jsem vás, milí sbormistři trochu nadchla. Doufám, že se nám akce podaří a uspořádáme velkou hudební akci, z níž bude radost předávána na mnoho stran.

Na spolupráci se těší Mgr.Hana Šlégrová, ředitelka projektu Kam šlápne Stonožka, pomůže písnička.