Čerstvý vítr z hor

Naše škola je zapojena do projektu Čerstvý vítr z hor

Název projektu Čerstvý vítr z hor vypovídá o přístupu žadatele projektu k inovativnímu vzdělávání a badatelsky orientované výuce, k výuce přesahující rozměry běžných tříd. Při tvorbě projektu byl kladen důraz na využití dosavadních zkušeností žadatele s tvorbou a rozvíjením sítě spolupracujících škol, i s názornou výukou v oblasti přírodovědných předmětů a jejím propojením směrem k budoucí praxi žáků. Řešení, které projekt nabízí, podporuje předávání zkušeností mezi pedagogy a k neformálnímu vzdělávání prostřednictvím sítě spolupracujících škol, propojuje odzkoušení teoretických poznatků v experimentální praxi. Vede pedagogy k tomu, aby jejich žáci uměli zkoumat přírodu kolem sebe a rozuměli zákonitostem přírody a prostředí kolem sebe. Projekt vytvoří celorepublikovou síť škol, které pustí čerstvý vítr v oblasti SC5 a) do okolních škol. Centra kolegiální podpory, dále jen CKP budou společně sdílet své zkušenosti, spolupracovat a inspirovat se s využitím „ťubíků“, které budou reflektovat naplnění cílů projektu.

Čerstvý vítr z hor

Mgr. Sylva Zemánková