Otázky a odpovědi

Dobrý den, mám dítě - po zápisu do školy dostalo odklad. Vím, že je možnost zapsat se do přípravné třídy nebo být zase ve školce. Můžete mi poradit, jaký je v tom rozdíl a čím by mohla být přípravná třída lepší? Co pro to udělat? Děkuji.

Dobrý den,

přípravná třída je zřízena na základní škole. Její činnost je zaměřena hlavně na přípravu dětí do první třídy ( rozvoj řečových dovedností, samostatnosti, sociálních dovedností apod.). Výhodou je menší počet dětí, proto se může pedagog každému dítěti věnovat více individuálně. Děti jsou do přípravné třídy přijímány na základě žádosti rodičů, která je podložena doporučením školského poradenského zařízení (pedagogicko- psychologickou poradnou). Žádost rodičů společně s doporučením z PPP donesete do příslušné základní školy, která přípravnou třídu zřizuje.

Dobrý den, ráda bych se něco dozvěděla o poruchách učení. Mám syna, kterému nejde ve škole český jazyk, pletou se mu některá písmenka a paní učitelka si myslí, že by mohlo jít o dyslexii. Ráda bych věděla něco víc o této poruše a co všechno je potřeba k nápravě. Děkuji.

Dobrý den,

Specifické poruchy učení je pojem opravdu široký. Jde o poruchy, které se projevují obtížemi v oblasti čtení, psaní nebo počítání. Pokud se vašemu synovi pletou písmenka, půjde nejspíše o dyslexii. Tato porucha se projevuje právě záměnou podobně vypadajících písmen( b, d, p), ale i že si dítě špatně vybavuje písmenka. Pokud máte podezření, že Váš syn y mohl mít dyslexii, bylo by dobré se objednat do pedagogicko – psychologické poradny a nebo kontaktovat naše poradenské centrum a určitě bychom společně probrali další otázky a vše co by Vás zajímalo.

Dobrý den, chtěl bych se přihlásit do projektu ŠANCE PRO KAŽDÉHO. Mám 8 letého  syna s ADHD
(dyslexie, dysgrafie). Budu rád za informace jak co nejlépe a bez ustavičných projevů vzdorů se synem pracovat.

Dobrý den,

do projektu Šance pro každého se určitě můžete přihlásit. Myslím si, že by byla ideální osobní schůzka, kde bychom mohli společně vymyslet určitá řešení. Určitě tedy kontaktujte poradce z poradenského centra.

Dobrý den, poradíte mi? Porád mi nejde němčina - nevím, jak si zapamatovat slovíčka, jak se to nejlíp naučit? Díky Moc.

Dobrý den,

Netuším jaký je Váš dosavadní způsob, kterým se učíte slovíčka. Jedním ze způsobů jak se je naučit by mohlo být napsat si každé slovíčko na papír. Na další papír si napsat i co znamenají v překladu. A pak vyhledávat vždy správná slovíčka k sobě. Možná by nebylo od věci mít k tomu i obrázky daného významu slova.

Dobry den, chtěla bych se zeptat zda např. v rámci Vašich projektu šance a pod., je možné zapsat dítě s PAS, integrovat ho ve Vaší škole s asistentem do 1.třídy. Popřípadně bližší informace, děkuji.

Dobrý den, záleží na hloubce a druhu této poruchy. V tomto případě by bylo dobré si domluvit osobní schůzku a probrat další podrobnosti.