Výlet do Národního divadla

ND

Konec roku je nutné si vždy alespoň trochu zpříjemnit nějakou milou aktivitou.

Exkurze do Prahy

Konec roku je nutné si vždy alespoň trochu zpříjemnit nějakou milou aktivitou. Proto jsem pro páťáky a svůj kroužek zařídila exkurzi do Národního divadla. Výlet to byl vydařený, měli jsme nádherné počasí a stihli jsme vše naplánované v klidu a v pohodě. Děti byly nadšené. Aby také ne. Nikdo z nich v Národním divadle ještě nebyl a jejich výrazy, když vstoupili do hlediště pod zlatý novorenesanční lustr, byl k nezaplacení.

Začali jsme právě v hledišti, kde nám pan Lorenc nejdřív přiblížil celou historii stavby Národního divadla. Zmínil také několik jmen i nešťastný osud hlavního architekta Zítka. Poté jsme se vydali na základní kameny, které se nachází ve sklepních, běžnému diváku ještě přístupných, prostorách. Kromě kamenů je zde také maketa celého divadla, a tak je tu jedinečná možnost vidět kompletní budovu v celé parádě.

Ze sklepa jsme se vyšplhali až na 2.galerii (kde mnozí zjistili, že trpí strachem z výšek) a na závěr došli i na terasu pod trigami, kam běžný smrtelník nesmí a odkud je nádherný výlet na Prahu a Pražský hrad.

Po prohlídce ještě proběhl slíbený a zasloužený oběd v MacDonaldu, nějaké ty drobné nákupy v obchůdkách na nádraží a spokojení a s hezkými zážitky jsme se vydali k domovu.

Ráda bych moc poděkovala rodičům, kteří i v tomto finančně obtížnějším období výletů a plánování dovolených byli ochotni navíc ještě zaplatit exkurzi do Prahy. A ještě víc chci poděkovat žákům 5.A (a výběru), kteří byli absolutně skvělí, hodní, úžasní a moc se těším na další společnou akci.

Lucie Popovičová

Datum vložení: 1. 6. 2023 7:14