Úspěch v okresním kole recitace

Jakub Monhart postoupil do kraje

Úspěch v okresním kole recitace

Jakub Monhart postoupil do kraje

Nedávno jsem zde na webu informovala  o školním kole recitace, ze kterého jsme vybrali celkem 8 přímo postupujících do kola okresního, k nim pak 4 náhradníky z každé kategorie. Okresní kolo se konalo v pondělí 27.3. v prostorách ZUŠ Rokycany, kam jsem se se všemi dvanácti recitátory vydala, abychom zabojovali o postup do krajského kola.

Nejvíce zastoupeny byly 1. a 2. kategorie, které čítaly přibližně 25 dětí. Starších dětí bylo méně, možná i z důvodu blížících se přijímacích zkoušek, ve 3. a 4. kategorii se sešlo devět dětí v každé.

Soutěž probíhala ve dvou místnostech, a tak nebylo v mých silách slyšet všechny naše zástupce. Ale podle členů poroty i ostatních dětí se to všem povedlo a ostudu jsme si skutečně neutrhli. Navíc se ve 3. kategorii zadařilo vybojovat i postup do krajského kola, které proběhne 25.4. v Horšovském Týně. Tím postupujícím byl Jakub Monhart s úryvkem z knihy Michala Čunderleho „Jak byla vosa Marcelka ráda, že je“ a s básní Miloše Kratochvíla „Anděl strážný“.

Jsem pyšná nejen na Kubu, ale na všechny děti, které se zúčastnily, ať už recitovaly, nebo jen poslouchaly. Všichni kompletně jsme si užili krásné a velmi inspirující dopoledne. A protože jsem absolutně nemožný fotolovec, přikládám níže alespoň obrázek diplomu.

L.Popovičová

Datum vložení: 31. 3. 2023 10:43