Školní kolo recitace

V úterý 21.2. proběhlo na naší škole školní kolo v recitaci, kterého se zúčastnilo celkem 29 dětí od 1. do 9.třídy. Osobně mám největší radost z osmi chlapců, neboť „mužských“ recitátorů každým rokem ubývá.

Školní kolo recitace

V úterý 21.2. proběhlo na naší škole školní kolo v recitaci, kterého se zúčastnilo celkem 29 dětí od 1. do 9.třídy. Osobně mám největší radost z osmi chlapců, neboť „mužských“ recitátorů každým rokem ubývá. Tříčlenná porota měla možnost slyšet velmi zajímavé texty, objevily se samozřejmě také stálice, jako Jiří Žáček či Miloš Macourek.

Do okresního kola, které proběhne v pondělí 27.3. v ZUŠ Rokycany, postupovalo celkem 8 dětí, dva z 1. až 4. kategorie. V každé kategorii pak byl vybrán ještě jeden náhradník.

Za 1.kategorii tedy přímo postoupili Jaroslav Říha z 2.A a Barbora Sovová z 2.B, náhradníkem byla určena Aneta Baumgartlová z 2.B.

Za 2.kategorii půjdou školu reprezentovat Rozálie Monhartová a Barbora Holčapková z 5.A, náhradnicí se stala Julie Brabcová ze 4.A.

Za 3.kategorii budou recitovat Jakub Monhart a Eliška Pechová z 6.A, náhradnici jim pak dělá Tereza Mošnová ze stejné třídy.

Za 4.kategorii vyrazí do ZUŠ Tomáš Prachař z 8.A a Tereza Bezděkovská z 9.A. V záloze pak máme Lucii Staškovou z 9.A.

Všem bych chtěla moc poděkovat za vzornou přípravu žáků, postupujícím pevné nervy i hlas a těm ostatním, kterým se zrovna letos nezadařilo, motivaci do dalších recitačních aktivit. Přestože ty dvě hodinky byly poněkud hektické a diplomy jsme museli roznést po třídách, neboť z časových důvodů neproběhlo oficiální vyhlášení, myslím si, že si to většina dětí užila a moc se těšíme na příští rok!
Zároveň děkuji dalším dvěma členkám poroty, paní učitelce Monhartové a paní psycholožce Zemanové.

Lucie Popovičová

Datum vložení: 21. 3. 2023 19:13