Menu
Základní škola Rokycany, ulice Míru 64, příspěvková organizace
ZŠ ROKYCANYulice Míru 64

Projektové dny v PT

Projektové dny v PT

Ve čtvrtek 2.5. a v pátek 3.5. proběhly na naší škole Projektové dny.

Žáci navštívili výstavu „Umění léčit”, která se uskutečnila v muzeu Dr. Horáka v Rokycanech. 

 Na výstavě se žáci seznámili s léčebnými postupy z minulé doby, s různými druhy bylin, které se při léčbě používaly, s vývojem farmaceutických oborů obecně i v Českých zemích, dozvěděli  se o klášterních, městských i veřejných lékárnách, o lékárenství ve 20. století, sběru léčivých rostlin a o významných lidových léčitelích na Rokycansku. Se zaujetím si prohlédli čekárnu  lékaře z dob mládí babiček. Nejvíce ovšem děti zaujal morový doktor. 

V pátek celý den děti výtvarně zpracovávaly zážitky a informace z výstavy, které prezentovaly svým spolužákům z ostatních tříd.

Datum vložení: 7. 5. 2024 11:40
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2024 9:20
Autor: Správce Webu

Certifikáty a jiné úspěchy