Menu
Základní škola Rokycany, ulice Míru 64, příspěvková organizace
ZŠ ROKYCANYulice Míru 64

Letem světem I.

Letem světem I.

Hudebně geografický projekt

Začal nový školní rok a s ním i v nových pětkách nám známý projekt o různých zemích, které mají děti rozdělené a formou prezentace ostatní seznámí s nejznámějšími historickými i přírodními památkami, s různými zajímavostmi, s národní kuchyní a s kulturou.

V 5. B bylo v pátek 13.10. tématem Polsko. Vašek tam má část rodiny, často tam jezdí, a tak jsme měli v podstatě erudovanou přednášku, včetně drobné exkurze do koncentračních táborů, o kterých povídal spolužákům zaníceně s tím, že ho 2. světová válka velmi zajímá.

Kromě toho nás kluci seznámili s městy, jako je Krakow, Varšava a Vratislav. Prolétli jsme se nad Mazurskými jezery až k pobřeží Baltského moře, kde jsme si ukázali nejznámější polské přístavy. Na závěr jsme si pustili polskou lidovou písničku Čerwone jabluszko, kterou jsme si i zazpívali a ukázali si na ní rozdíly mezi naším a polským jazykem.

Největší úspěch měla ale samozřejmě polská kuchyně, neboť Vašek nám na ochutnávku přinesl „bigos“, pochoutku ze zelí a masa, takovou obdobu segedínského guláše. Jak dětem šmakovalo, se můžete podívat v naší fotogalerii. Klukům zpětně moc děkujeme a já osobně už se těším na příští pololetí a jejich další referát.

Lucie Popovičová a 5.B

Datum vložení: 13. 11. 2023 14:40
Datum poslední aktualizace: 13. 11. 2023 14:40
Autor: Správce Webu

Certifikáty a jiné úspěchy