Letem světem - 5. třída

Letem světěm

Již několik let máme v 5. třídách celoroční projekt, při kterém se seznamujeme nejen s hudbou zemí napříč celým světem, ale také s kulturou, tradicemi i památkami.

„Letem světem“ v 5. třídě

Již několik let máme v 5. třídách celoroční projekt, při kterém se seznamujeme nejen s hudbou zemí napříč celým světem, ale také s kulturou, tradicemi i památkami. Žáci si na začátku pololetí ve dvojici vyberou ze seznamu stát, který se jim líbí, nebo ho již navštívili, případně z něj pochází nebo jej naopak znají jen z televize a touží jej navštívit. Podle návodu si připraví krátké povídání, ukážeme si ilustrační obrázky a naučíme se písničku v jazyce daného národa.

Letos jsme v 5.A zahájili Českou republikou. Na zpracování bývá nejtěžší, protože je náročné vybrat jen pár turistických atrakcí a většinou se to zvrtne k vyjmenovávání všech možných pražských památek.

Tentokrát to však žákyně, Róza a Majda, pojaly velmi originálně. Kromě vizuálního doprovodu svého referátu také zaútočily na naše chuťové pohárky a donesly tradiční české buchty s povidly a tvarohem a pecen chleba se solí. Nutno podotknout, právě chléb byl největším zážitkem, na konci hodiny se u ošatky strhla doslova mela o zbytky.

Česky jsme nakonec stihli s plnými pusami jen písničku Škoda lásky, ale myslím, že i bez zpěvu byla hodina příjemným zpestřením v těchto upršených dnech. Do Vánoc nás ještě pár států čeká, tak jsem zvedavá, čím nás žáci 5. tříd překvapí.

Mgr. Lucie Popovičová

Datum vložení: 5. 10. 2022 11:27