Letem světem 4

Hudebně-geografický projekt žáků prezentovaný pomocí referátů.

Letem světem 4

Hudebně-geografický projekt žáků prezentovaný pomocí referátů.

Naše putování světem v prvním pololetí jsme zakončili sladkou Francií. Bylo znát, že za sebou máme již pár referátů, protože Madlen s Adélkou to vzaly velmi profesionálně a skoro to ve třídě vypadalo jako v cestovní kanceláři.

Děvčata začala na západním pobřeží slavnou Dune du Pilat, malým kouskem pouště v Evropě, a pokračovala směrem na sever Bretaně, kde se nachází jeden z nejkrásnějších úseků této části – pobřeží Růžové žuly. Odtud jsme se přenesli rovnou do hlavního města Paříže, ze které jsme si ukázali Vítězný oblouk a slavnou Eiffelovu věž. Aby děti viděly i autentické zážitky, promítla jsem jim vlastní video, na kterém Eiffelova věž v podvečerních hodinách romanticky bliká. Navštívili jsme virtuálně i Louvre, odkud se na nás z promítacího plátna usmála Mona Lisa, a odtud šupito presto do francouzské kuchyně.

Když Adélka povídala o tom, jak se zde jedí šneci a jaká je to prý lahůdka, několik jejích spolužáků při vzpomínce na poslední sushi degustaci zbledlo. Opravdové zděšení však zavládlo, když jsem oznámila, že to taky jím a že to není lahůdka údajně, ale doopravdy. Výrazy znechucení naštěstí hned zmizely, to když děvčata odtajnila obsah košíku, ve kterém se schovávaly plněné mini croissanty. S plnými pusami jsme si poslechli nejznámější francouzskou píseň v podání Edith Piaf, abychom si na závěr hodiny sami zazpívali dětskou písničku o vánku, který se proplétá špičkami stromů.

Tento týden si děti vybraly nové země na druhé pololetí a určitě je na co se těšit! Kdo má totiž možnost zazpívat si jen tak ve finštině, či dokonce v hebrejštině nebo hindštině? MY!

Za 5.A

L.Popovičová