Letem světem 3

Hudebně-geografický projekt žáků prezentovaný pomocí referátů.

Letem světem 3

Hudebně-geografický projekt žáků prezentovaný pomocí referátů.

Jak jsem zmínila v předchozích dvou článcích, v páté třídě máme po celý rok v rámci hodin HV projekt, ve kterém se zaměřujeme na různé státy světa, povídáme si o nich, o památkách, které stojí za to navštívit, o kultuře, hudbě i jídle.

Tentokrát bylo na programu Japonsko. Matyáš s Fandou z 5.A měli referát velmi pěkně připravený. Ukázali nám na obrázcích speciální japonskou architekturu, zaběhli jsme si i do Tokia a dozvěděli se zajímavosti ze světa samurajů. Dokonce nás na závěr svého referátu prozkoušeli malým testíkem. Největším zážitkem však bylo sushi, které nám chlapci přinesli na ukázku. Pravda, bylo to sice to obyčejné z Lidlu, ale k všeobecnému veselí stačilo.

Jsem milovníkem sushi, a tak jsem velmi ráda zjistila, že mám ve třídě případnou parťačku, neboť Adélka nejenže miluje sushi úplně stejně jako já, ale umí dokonce jíst hůlkami, což mě potěšilo asi nejvíce.

Zbytek třídy se rozdělil na dvě poloviny. Ta jedna to odmítla i ochutnat s tím, že stejně nejí ryby. Druhá polovina vyzkoušela a bylo vtipné sledovat reakce. Někdo to ohodnotil slovy: „Jasně, rejže s rybou!“ Jiným to nechutnalo, ale poctivě dožvýkali. Někdo si vzal jen tu rýži a jeden spolužák to musel vyplivnout. Pak se tedy přiznal, že si to tak moc vymáčel v sójové omáčce, že se to nedalo jíst.

Každopádně jsme Matyáše s Fandou pochválili za nevšední degustační zážitek a vrhli se na zpěv japonského kánonu.

Za 5.A

L.Popovičová