Menu
Základní škola Rokycany, ulice Míru 64, příspěvková organizace
ZŠ ROKYCANYulice Míru 64

Go back for murder

Go back for murder

Stylové loučení recitačního kroužku

V rámci kulturně-recitačního kroužku, který po dva roky běžel za podpory projektu Šablony III., jsme zakončili sezonu velmi stylově – pěknou vraždou na anglickém hrabství. Předlohou divadelního představení byl román Agathy Christie Pět malých prasátek, který ona sama zdramatizovala v roce 1960.

Hra, která stojí na pouhých 11 hercích, předkládá klasickou poiretovskou zápletku. Slavný detektiv zde řeší 16 let starou vraždu, z níž byla nejspíše obviněna nesprávná osoba. Obviněna a popravena. V hlavní roli Hercula Poirota se představil Michal Štěrba a jeho výkon byl excelentní, ostatně jako výkon ostatních herců. Scéna byla velmi jednoduchá a za celou dvouhodinovou hru se nezměnila.

O pauze naše komorní skupinka čtyř členů kroužku spekulovala, kdo je tím pravým vrahem a co se vlastně v osudný den stalo. Nutno říct, netrefil jsme se ani jeden, jak je u detektivek Agathy Christie obvyklé. Vrahem byl někdo úplně jiný, než jsme tipovali. To nám ale nevadilo. Krásná budova DJKT a bezva představení bylo důstojnou tečkou za celým tím dvouletým navštěvováním různých her v Plzni i Praze.

 

Za „KRK“

L.Popovičová

Datum vložení: 30. 4. 2024 7:43
Datum poslední aktualizace: 30. 4. 2024 7:44
Autor: Správce Webu

Certifikáty a jiné úspěchy