Exkurze do DJKT v Plzni

Exkurze do DJKT v Plzni 1

V pondělí 28.11.2022 jsme se vydali se 4.B na exkurzi do Plzně. Cílem bylo Divadlo Josefa  Kajetána Tyla v Plzni a jeho vnitřní prostory.

V pondělí 28.11.2022 jsme se vydali se 4.B na exkurzi do Plzně. Cílem bylo Divadlo Josefa  Kajetána Tyla v Plzni a jeho vnitřní prostory.

Slečna průvodkyně si nás vyzvedla u zadního vchodu divadla a dovedla nás do šatny, kde jsme si všichni nechali zimní oblečení a batůžky. Hned na začátku nás upozornila na několik pravidel, která je nutná dodržovat.

Celou prohlídku jsme začali dole ve vrátnici, kde jsme se dověděli různá historická fakta. Dále jsme pokračovali do foyer a přilehlých prostor. Úspěch mělo zejména schodiště se dvěma protilehlými obřími zrcadly a profily různých současných herců na zdech, kde si děti fotili hlavně Martina Stránského. Poté jsme se přesunuli do hlediště. Všichni jsme byli ohromeni nejen interiérem, ale zejména pak lustrem. Zaujala i historka o místním pavoučkovi pro štěstí.

Ke konci prohlídky jsme se podívali na jeviště, kde zrovna stála scéna z víkendového představení Louskáček. Děti tak měly možnost zblízka vidět kulisy, které se v tomto baletu používají. Na úplný závěr nás pak paní průvodkyně vzala do podzemí, k tak zvaným klecím, ve kterých se skladují kulisy a rekvizity.

Po prohlídce jsme zvládli ještě krátkou návštěvu vánočních trhů a hurá zpět do školy. Po cestě z nádraží jsme si udělali v rokycanském parku fotografii naší výpravy, neboť v divadle na to nebyl čas. A jak to tak bývá, po odchodu z divadla po nějaké společné fotce nevzdechl nikdo. Ve třídě jsme si poté zopakovali několik důležitých údajů a informací, které jsme v divadle získali.

Za sebe hodnotím akci velmi kladně a musím pochválit žáky 4.B, kteří byli na takovéto „povídavé“ exkurzi poprvé. A zvládli ji na jedničku, řekla bych. Takže už se těším na náš další společný hudební výlet.

Mgr. L. Popovičová

Datum vložení: 1. 12. 2022 10:00