Chytrá horákyně potěšila žáky ZŠ ulice Míru

V neděli 13.11. jsme se vydali v rámci našeho kulturně-vzdělávacího kroužku na představení do Nového divadla v Plzni. Na programu bylo zpracování klasické pohádky Boženy Němcové – Chytrá horákyně. Hra se odehrávala na Malé scéně divadla a byla určena mladším divákům.

Chytrá horákyně potěšila žáky ZŠ ulice Míru

V neděli 13.11. jsme se vydali v rámci našeho kulturně-vzdělávacího kroužku na představení do Nového divadla v Plzni. Na programu bylo zpracování klasické pohádky Boženy Němcové – Chytrá horákyně. Hra se odehrávala na Malé scéně divadla a byla určena mladším divákům.

Před samotným výletem jsme si o této pohádce společně povídali. Zopakovali jsme si, jaký je hlavní děj i hlavní postavy. A také to, co to vlastně pohádka je. V divadle jsme si pak všichni koupili i program, kde kromě hrajících herců bylo i pár fotografií ze hry. Fotografie nás doslova navnadily. Čekali jsme totiž verzi s koloběžkou, která však na fotkách nebyla.

Děj byl nakonec malinko jiný. Vše se odehrávalo na jednom pódiu, kde byly postaveny tři rozličné scény, které se velmi jednoduše a rychle proměňovaly. V hlavní roli se nám představili Libor Stach jako moudrý soudce a Denisa Cupáková jako „Chytrá horákyně“. Oba se s námi po představení dokonce i ochotně vyfotili, což náš zážitek umocnilo.

Po cestě domů jsme si pak celé představení shrnuli. Některým jsme museli pomoct s pochopením závěru, jiní zas byli nadšení ze scény a technického provedení. Rozhodně však byla naše mise úspěšná a všichni jsme se vraceli z divadla obohaceni o nové vzpomínky.

Za studijní skupinu

Mgr. Lucie Popovičová