Beseda Šťastný princ

Kulturně-recitační kroužek v Měšťanské besedě

Výlet za Šťastným princem

Kulturně-recitační kroužek v Měšťanské besedě

V neděli 4.6. jsme završili naši roční práci a naše putování po divadelních představeních návštěvou Měšťanské besedy. Zde se pod taktovkou Matěje Formana uskutečnila adaptace nádherné pohádky Oskara Wildea Šťastný princ. Příběhu se zhostilo kladenské Divadlo Lampion, které do Plzně s sebou přivezlo nejen pestrobarevné kostýmy a kulisy, ale také loutky a stínohru, se kterou se setkáváme málokdy.

Děj pohádky je vlastně velmi jednoduchý. Pojednává o bezbřehé a až sebeobětující se lásce, díky níž se může stát hrdinou úplně každý. Třeba i jedna malá vlaštovka.

Představení trvalo hodinu a prolnulo se v něm nejen mluvené slovo, ale i hudba, zpěv a tanec. Nejen naše děti, ale zejména ty nejmenší, které tam s námi seděly, nadchlo vodění různých loutek a zejména pak jeden malý světelný trik, nad kterým podle mě přemýšlela i většina dospělých. Nás dospělé pak pobavila i pasáž, kdy jeden z herců sestoupil mezi nás a dětské diváky vyvolával s různými dotazy. A mě a mé děti také uchvátila precizní artikulace při sborových „přednesech“.

Jak řekli moji žáci, bylo to velmi pěkné zakončení letošního školního roku a už se společně těšíme na ten příští. Jistě nám přinese mnoho nových zážitků a fotografií s milými herci.

Na závěr bych ráda poděkovala organizátorům v Měšťanské besedě a zejména pak panu Veselému, vedoucímu provozu Divadla Lampion, že nám po představení umožnili společnou fotku v kulisách i s herci.

Za KRK

L.Popovičová