Vernisáž výstavy výtvarné soutěže

Zveřejněno: 17. 6. 2021, zapsal: Vladimíra Janovcová

14.6.2021 proběhla vernisáž výstavy okresní výtvarné soutěže  s názvem Chránění živočichové České republiky. Tuto výtvarnou soutěž pořádá  ZŠ ul.Míru Rokycany ve spolupráci s Městskou knihovnou Rokycany již více než deset let. Vyhlášení výsledků  bylo z pandemických důvodů několikrát přesunuto, a tak se zúčastnilo menší množství škol- MŠ a ZŠ při FN Plzeň, Gymnázium  a SOŠ Rokycany a ZŠ ul. Míru. Všem výtvarníkům z těchto škol moc děkujeme za účast.

  Zadání bylo poměrně složité - žáci se v mnohých případech s metodou kašírovaný reliéf teprve seznamovali. Proto patří velký dík učitelkám, které své studenty podrobně a bohatě navigovaly online. Jakkoliv se podmínky zdály nepříznivé, sešlo se celkem  97 prací různé úrovně.

Vyhodnoceno bylo 31 prací ve 4 kategoriích.

Při vernisáži proběhla aukce děl a finanční prostředky byly věnovány Záchranné stanici živočichů Rokycany. Cílem celého projektu bylo ukázat důležitost ochrany přírody a pomoci dobré věci, jak je obvyklým zvykem školy v ulici Míru.

Všem moc děkujeme za přispění.