Vlajka pro Tibet - Rouška pro Tibet

Zveřejněno: 20. 4. 2021, zapsal: Vladimíra Janovcová

7. ročník výtvarné a literární soutěže mezinárodní kampaně „Vlajky pro Tibet“

 

Naše škola se již po třetí zúčastnila výtvarné soutěže s podtitulem

                                               „Rouška pro Tibet“.

Kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. V roce 1996 se ke kampani připojila první čtyři česká města. V roce 2020 už to bylo 844 obcí, měst, městských částí nebo krajů. V roce 2020 kampaň podpořilo přes sto škol. Podpora kampaně je každý rok velice důležitá. V době protěžování ekonomických zájmů nad lidskými právy a zavíráním očí před totalitními režimy jsou projevy solidarity škol a akademické půdy o to významnější.

Dne 10. března 2021 si prostřednictvím mezinárodní kampaně „Vlajka pro Tibet” připomínáme již 62. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. Na protest proti porušování lidských práv v Tibetu se za posledních třináct let upálilo již 156 Tibeťanů.

 

V celonárodní výtvarné soutěži se našim žákům podařilo toto krásné umístění:

  1. místo Eliška Pechová, 4.a      – kategorie 1.stupeň ZŠ
  2. místo Jakub Hruška, 7.a         – kategorie 2.stupeň ZŠ
  3. místo Adriana Kiliánová, 9.a – kategorie 2.stupeň ZŠ

 

Žákům gratulujeme za skvělý úspěch a děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

file ico soutěž Tibet (14,1 KB) file ico Adriana Kiliánová (2,2 MB) file ico Jakub Hruška (1,3 MB) file ico Eliška Pechová (2,9 MB)