Pěvecké úspěchy sborů a sólistů

Zveřejněno: 2. 4. 2018, zapsal: Hana Šlégrová

V uplynulém týdnu jsme s našimi zpěváčky absolvovali hned několik soutěží.

V sobotu 24.3. se konala soutěž ve zpěvu lidových písní. Naši školu reprezentovali celkem 18 zpěvaček ve třech kategoriích. Nejlépe si vedla Magdalena Stránská z 2.třídy, která získala třetí místo. Zazpívala si i na koncertě vítězů v sále ZUŠ a dostala i krásné ceny.

V úterý 27.3. se v Karlových Varech konalo celostátní kolo soutěže v sólovém zpěvu Karlovarský skřivánek. Naši školu reprezentovala Michaela Schwarzová, žákyně deváté třídy. A i ona zabodovala suverénním a skvělým výkonem a získala ve velké konkurenci (33 zpěváků z celé republiky) čestné uznání, tedy 4.místo.

A ve středu všechny tři naše sbory soutěžili na krajské přehlídce pěveckých sborů v sále rokycanské ZUŠ. Naše škola má rozšířenou hudební výchovu, a proto jsme soutěžili v kategorii výběrových sborů vedle souborů ze základních uměleckých škol a stejně zaměřených základních škol.

I zde jsme si zasloužili pochvalu poroty a získaly jsme:

ŠUMíci mladší - bronzové pásmo,

ŠUMíci starší - stříbrné pásmo,

ŠUM - stříbrné pásmo

 

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme!