Noc s Andersenem 2018

Zveřejněno: 28. 3. 2018, zapsal: Monika Abrtová

Noc s Andersenem

Na naší škole už po sedmé proběhlo společné nocování žáků. Jako každý rok byl pro děti připraven bohatý program. Letošní ročník byl věnován knížce Josefa Čapka, Povídání o pejskovi a kočičce, která v letošním roce oslaví 90 let od svého vydání.

    Děti se sešly večer, ubytovaly se, a podle pohádky „Jak pejsek s kočičkou pekli dort“, si připravily večeři. Ovšem naše večeře byla vskutku dobrá. Následovalo společné čtení další pohádky, tentokrát o tom, jak pejsek s kočičkou našli panenku, která tence plakala. Nocležníci také jednu takovou našli a společně v nočních hodinách hledali na školním dvoře pro panenku hračky. Ke spaní jsme si pak promítli další pohádku. Na ráno jedna babička připravila chutné buchty a všichni se rozběhli do svých domovů.

   Tuto noc jsme si všichni užili a už se těšíme na další.